برنامه‌نویسی در واقع روش حل مسئله با استفاده از کامپیوتر است. برنامه‌نویسی یک علم است که می‌تواند با کامپیوتر ارتباط برقرار کرده و دستوراتی را به آن داد که اجرا نماید. زیرا کامپیوتر‌ها زبان انسان‌ را متوجه ­نمی-شوند و تنها اعداد صفر را به معنای خیر و یک را به معنای بله درک می‌کنند. برنامه‌نویسی این امکان را به کامپیوترها می‌دهد که با استفاده از این علم به درک انسانی نزدیک‌تر شوند.

آشنایی با دوره برنامه نویسی تحت وب

در این دوره ما قصد داریم به شما آموزش دهیم که چگونه با استفاده از زبان‌ برنامه‌نویسی سی‌شارپ، وب‌سایت‌ها و نرم‌افزار‌های مختلف تحت وب را طراحی کنید. برای آموزش برنامه‌نویسی سی‌شارپ تحت وب، فرد شرکت‌کننده در دوره باید ابتدا با اصطلاح تحت وب و کاربرد‌های آن آشنا شود. سپس در گام بعدی به شناخت زبان‌های برنامه­نویسی تحت وب، بپردازد. در ادامه بیشتر با این اصطلاحات آشنا خواهیم شد.

وب فرم چیست؟

وب فرم‌ همان صفحاتی هستند که توسط موتور‌های جستجوگر مرورگر‌ها پیدا می‌شوند. این فرم وب‌ها با استفاده از کد‌های برنامه‌نویسی HTML، جاوا اسکریپت و دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی تحت وب ساخته شده‌اند. فرم‌‌های تحت وب زبان سی‌شارپ، با استفاده از ابزار ویژوال استودیو ساخته‌ می‌شوند. یکی از معروف‌ترین فرم‌های تحت وب ASP.NET است. مزیت استفاده از ویژوال استودیو نسبت به دیگر IDE یا محیط‌های برنامه‌نویسی، قابلیت Drag & Drop آن است. با استفاده از این ویژگی کنترل‌های سرور صروت می‌گیرد و صفحات تحت وب مشخص می‌شوند. سپس می‌توان تنظیمات، ویژگی‌ها و روش‌های کنترل این صفحات را تغییر داد. تمامی روش‌های کنترل و ویژگی‌ها در جهت ایجاد یک صفحه وب صورت می‌پذیرد.

ویژگی‌های فرم‌های تحت وب

در این پلتفرم کد بر روی سرور اجرا می‌شود، خروجی کار به صورت دینامیک به مرورگر یا دستگاه گیرنده منتقل می‌شود. این فرم با هر مرورگر یا دستگاه‌های گیرنده قدیمی سازگار است و زبان HTML به کار رفته، به صورت خودکار ویژگی‌هایی چون سبک‌ها و چیدمان یک صفحه را نمایش می‌دهد. همچنین در فرم‌های تحت وب می‌توان کنترلر‌هایی را اضافه کرد که قابلیت کنترل آن‌ها توسط کاربر یا شخص سوم انجام گیرد.

مزایای سی‌شارپ برای برنامه‌نویسی تحت وب

زبان سی‌شارپ به دلیل این که از امنیت بالایی برخوردار است، همواره یکی از بهترین گزینه‌ها برای برنامه‌نویسی تحت وب است. این زبان به دلیل سازگاری بالایی که دارد به سرعت در حال تکمیل شدن است.  همچنین این زبان به دلیل داشتن سرعت و کارایی بالا در طراحی اپلیکیشن‌ها، در توسعه وب بسیار کارآمد خواهد بود. وب‌سایت‌هایی که با زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ طراحی شده‌اند، دو ویژگی سرعت و انعطاف‌پذیری این زبان را به ارث برده‌اند. اگر در سایت خود به  این دو ویژگی را برای جذب بیشتر مخاطب نیاز داشته باشید، سی‌شارپ بهترین گزینه ‌خواهد بود. سی‌شارپ تحت وب همچنین این قابلیت را دارد که با دیگر زبان‌های پلتفرم .NET تعامل داشته باشد و کاربر می‌تواند از این ویژگی نیز در جهت طراحی وب‌سایت یا نرم‌افزار‌های تحت وب خود بهره کافی را ببرد.

کاربرد‌های برنامه نویسی تحت وب C#.Net

ابتدا به این سوال پاسخ می‌دهیم که آیا واقعا طراحی سایت با سی‌شارپ امکان‌پذیر است؟ در پاسخ می‌توان گفت که سی‌شارپ یک زبان برنامه‌نویسی چند منظوره است که با استفاده از آن می‌توان هر نوع نرم‌افزار و برنامه‌ای را طراحی کرد. به کمک زبان سی‌شارپ می‌توان هر برنامه‌ای از نرم‌افزارهای ویندوزی گرفته تا اپلیکیشن‌های موبایلی و وب را طراحی کرد. پس اطمینان داشته باشید که با یادگیری زبان سی‌شارپ، می‌توانید آینده کاری و مالی خود را تضمین کنید و به یک برنامه‌نویس موفق در حوزه کاری خود تبدیل شوید.
حال به بخش اصلی مقاله رسیدیم که کاربرد سی‌شارپ در وب را بررسی می¬کنیم. برنامه‌نویس می‌تواند با کمک تکنولوژی ASP.NET تحت زبان سی‌شارپ، هر نوع سایتی را بسازد. اگر نمی‌دانید که ASP.NET چیست، باید بگوییم که ASP.NET یک فریم ورک برای ساخت صفحات وب و سایت‌ها با استفاده از کد‌های زبان‌های برنامه نویسی جاوا اسکریپت، CSS، HTML و دستورات سمت سرور است. حال که به مفهوم ASP.NET آشنا شدید، خواهید فهمید که سی‌شارپ به تنهایی نمی‌تواند برنامه‌نویسی تحت وب را انجام دهد و باید از ابزار ASP.NET نیز در این راه کمک گرفت. اما نگران این مورد نباشید که زحمت طراحی سایت با استفاده از سی‎شارپ نسبت به دیگر زبان‌های برنامه‌نویسی با یادگیری ASP.NET دوچندان می‌شود. در واقع ASP.NET بیشتر از 80 درصد با سی‌شارپ شباهت کد و دستورات دارد و پس از یادگیری سی‌شارپ زمان کمی برای یادگیری کد‌های تحت وب ASP.NET لازم است تا بتوانید با ترکیب هردو علم هر وب‌سایتی را طراحی کنید. آکادمی روبویونیک در این دوره هرآن‌چه را که برای طراحی سایت نیاز دارید، به شما آموزش می‌دهد تا در آینده دچار سردرگمی یادگیری ابزار‌های کمکی برای طراحی سایت نباشید.
یکی دیگر کاربرد‌های برنامه نویسی تحت وب C#.Net، طراحی اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزار‌هایی است که توسط مرورگر‌ها اجرا می‌شوند و کاربر با استفاده از آن‌ها عملیات مورد نظر خود را انجام می‌دهد. وب اپلیکیشن‌ها و نرم‌افزارهای تحت وب همانند طراحی سایت، تنها با استفاده از زبان سی‌شارپ طراحی نمی‌شوند، بلکه باید از تکنولوژی زامارین برای تولید نرم‌افزار‌های تحت‌ وب استفاده کرد. نرم‌افزار‌های تحت وب کاربردهای فراوانی دارند. طراحی نرم‌افزار‌های تحت وب دانشگاه‌ها و سازمان‌های مختلف که کاربر برای انجام عملیات مورد نظر خود به این نرم‌افزار‌ها مراجعه می¬کند، گوشه‌ای از موارد استفاده وب اپلیکیشن‌ها هستند. نحوه کار نرم‌افزار‌های تحت وب بدین صورت است که نرم‌افزار در مرورگر اجراشده و سپس کاربر با ساخت اکانت از قبل و یا با استفاده از آی‌پی اینترنت خود اجازه دسترسی به نرم‌افزار‌ را پیدا می‌کند. مزیت وب اپلیکیشن‌ها این است که نیازی به نصب شدن روی دستگاه کاربرد ندارند. به عبارت دیگر کد‌های برنامه‌نویسی شده‌ اپلیکیشن، در داخل سرور پردازش و اجرا می‌شوند. به همین دلیل فضایی از حافظه دستگاه کاربر اشغال نمی‎شود. همچنین به دلیل اجرا شدن نرم‌افزار توسط موتور‌های قدرتمند مرورگر‌ها و سرور‌های پشتیبانی، سرعت پردازش اطلاعات در این نرم‌افزارها بیشتر از حالتی است که نرم‌افزار مستقیما روی دستگاه گیرنده نصب می¬شود.

اهداف دوره برنامه نویسی تحت وب  C#.Net

در کارگاه برنامه‌نویسی تحت وب  C#.Netداوطلبان می‌آموزند که چگونه با استفاده از زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ و دیگر ابزار‌های کمکی، وب‌سایت‌های مختلف را طراحی کنند. همچنین با یادگیری زبان برنامه‌نویسی سی‌شارپ، دانش‌آموز یاد می‌گیرد که چگونه نرم‌افزار‌هایی را طراحی کند که در بستر اینترنت و توسط سرورها و مرورگر‌های مختلفی چون گوگل کروم، فایرفاکس و اپرا و … راه‌اندازی شوند. به زبان ساده هدف از یادگیری این دوره برنامه نویسی این است که بتوان نرم‌افزاری را طراحی کرد که توسط موتور‌های جستجو اجرا می‌شود و کاربر می‌تواند با استفاده از این نرم افزار، به انجام فعالیت­های خود بپردازد.

آدرس کلاس برنامه نویسی در گرگان

آدرس :گلستان گرگان خ سرخواجه مجتمع آفتاب 2 طبقه 3 واحد 469 – 01732324349

Call Now Button